„Asseco Lietuva“ aktyvi ne tik sportinėje, bet ir socialinėje veikloje

2016 m. gruodžio 6 d. startuoja šeštosios „Kalėdinės žaidynės“ Lietuvos vaikų globos namų auklėtiniams. Trečius metus šį socialinį projektą remia informacinių technologijų bendrovė „Asseco Lietuva“.

Šioje sferoje dirbančios įmonės sukuria daugybę darbo vietų bei neša nemažai naudos šalies ekonomikai, tačiau jų veikla dažniausiai būna apipinta paslapties skraiste. Norėdami kiek praskleisti ją pristatome Jums kompaniją, su kurios vardu jau ne pirmus metus siejamas šis projektas.

Veikia 50-yje šalių

„Asseco Lieasseco_logotype_rgb_bluetuva“ yra Lietuvos informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo kompanija, priklausanti didžiausiai Rytų ir Centrinėje Europoje IT kompanijų grupei „Asseco“. Šios grupės įmonės veikia daugiau kaip 50-yje šalių visame pasaulyje. Ganėtinai ilgai ši bendrovė veikia ir Lietuvoje, kuri savo veiklą plėtoja nuo 1991 metų (anksčiau „Sintagmos“ vardu).

Kokia pagrindinė įmonės veikla? „Asseco Lietuva“ kuria informacines sistemas, programinę įrangą ir specializuotus programinius sprendimus organizacijų veiklos procesams automatizuoti. Įmonė turi ilgametės sistemų kūrimo patirties ir žinių šiose srityse: dokumentų ir turinio valdymas, bibliotekų, muziejų ir archyvų procesų automatizavimas, draudimo verslo valdymas, viešojo sektoriaus finansų valdymas ir individualūs sprendimai viešajam sektoriui.

Gyvenime su „Asseco Lietuva“ projektais susiduriama dažnai. Tarp daugybės kitų projektų įmonė sukūrė Lietuvos integralią bibliotekų informacijos sistemą LIBIS (www.libis.lt) bei Bibliotekų elektroninių paslaugų sistemą (www.ibiblioteka.lt), leidžiančias su vienu bibliotekos skaitytojo pažymėjimu naudotis daugybės šalies bibliotekų paslaugomis, o bibliotekoms padedančias paprasčiau suvaldyti vidaus procesus. Tarp „Asseco Lietuvos“ projektų paminėtina ir Virtuali elektroninio paveldo sistema (www.epaveldas.lt), leidžianti suskaitmeninti ir viešai skelbti reikšmingą šalies kultūros paveldą.

„Žinoma, kultūra – tik viena iš mūsų veiklos sričių. Turėjome sėkmingų projektų, susijusių su Šengeno ir vizų informacinėmis sistemomis tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu, vykdėme Teisės aktų registro (www.e-tar.lt) modernizavimo, Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinės sistemos „Infostatyba“ (www.planuojustatyti.lt), Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo informacinės sistemos (viešoji dalis pasiekiama per http://ic.cab.lt), Kelių transporto priemonių techninės apžiūros informacinės sistemos TAIS bei jos el. paslaugų, pasiekiamų per https://itais.vta.lt (išankstinis užsirašymas į techninę apžiūrą (TA), priminimo apie besibaigiantį TA galiojimą užsakymas, informacija apie TA galiojimą ir istoriją), Kelių transporto veiklos kompiuterizuotos informacinės sistemos KELTRA bei jos el. paslaugų, teikiamų su kelių transportu susijusiems ūkio subjektams ir savivaldybių institucijoms bei pasiekiamų per https://keltra.vkti.gov.lt, kūrimo ir plėtros projektus“ – komentavo „Asseco Lietuva“ vadovas Albertas Šermokas.

Aktyvūs ir kituose sporto renginiuose

img_1445„Esame sportiška kompanija. Dalyvaujame krepšinio turnyruose. Kartą per savaitę įmonė nuomoja salę, kur darbuotojai gali ateiti pažaisti krepšinį, tad ši sporto šaka yra tapusi neatsiejama mūsų veiklos dalimi.  Jaučiame pareigą prisidėti prie šios veiklos plėtojimo ir klestėjimo, tad jau nebe pirmus metus remiame įvairius krepšinio turnyrus“.

„Įmonės darbuotojai yra aktyvūs ir kitose sporto renginiuose (įvairūs bėgimai, stalo futbolas), tad įmonė mielai prisideda ir prie šių veiklų skatinimo. Be krepšinio įmonė remia ir kitas sporto šakas: Vilniaus invalidų biliardo asociacija, socialinis projektas „Kalėdinės žaidynės“, – įmonės socialinę veiklą nušvietė Audra Vaineikytė.